شما در حال مشاهده نسخه آرشیو می باشید.

امام حسین(ع) و قداست جان‌فشانی

<
>

و هنوز نیز با وجود انقراض بنی‌امیه و محو شدن نام و یاد و قبرهای آنان و بر باد رفتن اهداف و عقاید آنان، هنوز خون امام حسین، مسلمانان آزاده و سرفراز در هر مکان و زمانی را به حرکت درمی‌‌آورد. هنوز نیز وقتی به محل شهادت امام حسین‌‌ می‌‌رویم، می‌بینیم پرچمی سرخ‌‌رنگ بر فراز آن برافراشته است و همان‌طور که می‌‌دانید پرچم سرخ از نظر عرب نشانۀ آن است که هنوز انتقام آن خون گرفته نشده است.

(132)در زیارتنامۀ مخصوص امام حسین می‌‌خوانیم: «سلام بر تو ای خون خدا و ای پسر خون خدا.» بله، حسین خون خداست. ما نیز وقتی یاد امام حسین را گرامی می‌‌داریم و به ایشان ابراز محبت و علاقه می‌‌کنیم، باید تلاش کنیم جزو خون‌خواهان ایشان باشیم. انتقام حسین چگونه گرفته می‌‌شود؟

(133)قاتلان امام حسین که کشته شده‌‌اند. پس چگونه می‌‌توان انتقـام خون حسین را گرفت؟ خون‌خواهی امام حسین یعنی مبارزه با باطل و ظلم و انحراف و یاری کردن حق و دفاع از آن، یعنی نیکو کردن اخلاق و حل مشکلات و صاف کردن دل‌ها. خون‌خواهی امام حسین به آمادگی عمومی برای بهبود وضع اجتماعی و بهبود وضع دفاعی در برابر دشمن حسین و دشمن خدا، اسرائیل، است. در زمینۀ فردی نیز هریک از ما می‌‌تواند با بهتر کردن وضع اخلاقی و دینی خود، امام حسین را یاری کند.

(134)ای جوانانِ حسین، ای فرزندان حسین، ای کسانی که بر حسین می‌‌گریید و حسین را دوست دارید، حسین را یاری کنید و اهدافی را که از جان‌فشانی خود داشت، محقق سازید. تردیدی نیست که شما در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌‌کنید. از خداوند برای خود و شما توفیق و آمرزش می‌‌طلبم.

والسلام علیکم.

86