شما در حال مشاهده نسخه آرشیو می باشید.

به‌سوی خط حسینی

<
>

دگرگون می‌شوی.

(109)پیش از شما نیز جماعتی در چنین روزی دگرگون شده‌اند. عبیداللّه ‌بن‌ حر جعفی، آیا از طرفداران عثمان نبود؟ یعنی ادعای خون‌خواهی خلیفۀ سوم، عثمان، را از امام نداشت؟ او مردی گمراه بود، ولی در چنین روزهایی یک‌باره از خط باطل به خط حق تغییر مسیر داد. چنین چیزی ممکن است.

(110)برادران، این مسئله نیاز به بحث و گفت‌وگو و استدلال ندارد. در این فرصت می‌توانید برنامه و خط‌مشی جدیدی در پیش بگیرید و زندگی شخصی و عمومی خود را اصلاح کنید و برای امت و برادران و فرزندان خود، عزت و سربلندی به ارمغان آورید. می‌توانید این وضع را تغییر دهید. شما مسجدیان و نمازگزاران و روزه‌داران و سجده‌کنندگان و برپادارندگان شعایر الهی، از دیگران مقدم هستید. شما شروع کنید. این زندگی نیست، برادران، بلکه مرگ تدریجی است. زندگی با گرفتاری و خواری و کینه‌توزی و مصیبت و منتظر حرکت دیگران ماندن تا آنان سرنوشت ما را تعیین کنند، زندگی نیست، مرگ است، و خدا و رسول او هرگز برای ما چنین نخواسته‌اند و ما باید نخستین کسانی باشیم که تلاش می‌کنیم و تغییر می‌دهیم و آغاز می‌کنیم، زیرا ما به همان اندازه که دین داریم، به همان اندازه متعلق به حسین هستیم و به همان اندازه و بیش از دیگران، حسین به ما تعلق دارد.

(111)پس بیاییـد از همـین روزهـای مبـارک آغـاز کنـیم. بـی‌گمان خداوند سبحان نیز از ما دستگیری خواهد کرد و به ما توفیق خواهد داد و ما را از یاران حسین(ع) قرار خواهد داد.

والسلام علیکم.

73