شما در حال مشاهده نسخه آرشیو می باشید.

سفر شهادت

<
>

می‌گوییم تا بر گمراهی و عوام‌فریبی فائق آییم. قصد نابود كردن و خراب كردن نداریم و خواهان فساد نیز نیستیم، قصد ما اصلاح امتمان است، آن هم در حد توانمان: «ألا تَرَونَ الحَقَّ لایُعمَلُ بِهِ وَ الباطِلَ لایُتَناهَی عَنه» و بهای آن: «لِیُرغَبَ المُؤمِنُ فِی لِقاءِ اللّهِ.»

(29)بهای آن این است: حضوری مصمم و در‌خواستی حق‌جویانـه. اهداف چیست؟ بازگرداندن حقِ شهروندان. آیا شیعیان جز شهروندانی شریف و پاك و باوفا و وطن‌دوست و مرزدار و مرزبان و پرداخت‌كنندۀ مالیات و آباد‌كنندگان مزارع و با‌فرهنگ و اهل اندیشه و عمل و ادیب و مهاجر و مقیم و كارگر و تاجر، بزرگان و صاحب هر هنر و صنعتی هستند؟ چه كسانی بهترین مردم در این كشورند؟ و لبنان، بهتر و شایسته‌تر برای آنان است و آنان نیز بهتر و شایسته‌تر برای این كشورند. نابودی آن را نمی‌خواهند، پاسداری آن را خواستارند، پاسداری آن از راه عدل و عدالت، که «حكومت با كفر باقی می‌ماند و با ظلم نه.»

(30)وقتی می‌گوییم شیعه، نـه از ایـن جهت كـه شیعه هستند، همۀ انسان‌ها محترم‌اند. تمامی هم‌میهنان محترم‌اند. ما خواستار حق شیعیان و غیر‌شیعیان هستیم. خواستار حق هر محرومی و خواستار آبادی همۀ منطقه‌هاییم. عاقلانه نیست كه یك متر زمین در بیروت قیمتش ده هزار لیره باشد و ده‌ها هزار متر زمین در مکان‌های دیگر یك لیره باشد.

این امری غیر‌معقول است. عاقلانه نیست كه در مدت چهار سال، 948 میلیون لیره خرج شود، ولی یک قِرش آن در مناطق محروم و عقب‌افتاده هزینه نشود.

(31)دفاع از حقوق انسان‌ها، از جمله اهداف اساسی اباعبداللّه‌الحسین است. ما خواستار حق تمامی شهروندان هستیم. خواستار آبادی مناطق، همه منطقه‌ها هستیم، نه فقط جنوب و بقاع و هرمل و حی‌سلّم و كرنتینا

28