شما در حال مشاهده نسخه آرشیو می باشید.

انسانیت پارساپیشه

<
>

خودخواهی و منافع شخصی بر انسان و تربیت انسان، از هر آموزشی بیشتر است. معنای این اندیشۀ پاک، این است. پس بیایید همۀ ما نسبت به خودمان، پیرامونمان، کشورمان و امتمان تلاش کنیم. فراموش نکنیم و درست بیندیشیم که اگر از دیگران بخواهیم که تنها مبارزه کنند، هرگز نمی‌توانیم چیزی را اصلاح کنیم: «فَاذْهَبْ أَنتَ وَرَبُّکَ فَقَاتِلا إِنَّا هَاهُنَا قَاعِدُونَ.»«117» نمی‌توانیم تنها از رهبران یا ارتشیان بخواهیم که بجنگند. نمی‌توانیم از چریک‌ها یا رزمندگان بخواهیم که به‌تنهایی در این میدان‌ها حضور داشته باشند و ما به هوا و هوس و تنبلی و خواب و منافع شخصی خود سرگرم باشیم. چنین وضعیتی امکان‌پذیر نیست.

(247)ما باید خودمان را پاک کنیم. برنامه موجود است. خودت را آماده کن تا پیروز شوی. اگر امروز در کنار این برنامۀ صحیح اسلامی و در کنار حق آشکار عربی، انسان‌هایی پاک و منزّه از هوا و هوس پیدا شوند، می‌توانیم امید بیشتری داشته باشیم و نزدیک بودن پیروزی را حس کنیم.

از خداوند می‌خواهیم که این روز را حقیقتاً مبارک گرداند و روزگاری بهتر، روزگار علی(ع) و روزگار انسان پاک را به این کشور پاک و این امت بزرگوار که «کُنتُمْ خَیْرَ أُمَّة أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ»«118» ارزانی کند.

والسلام علیکم ورحمة الله.

139