شما در حال مشاهده نسخه آرشیو می باشید.

ابلاغ پیام در غدیر خم

<
>

می‌رسد که از اسلام جز نامی و از قرآن جز نشانی بر جای نمانده باشد.) و الآن همان روزگار است. قرآن تنها شکل‌ها و خطوطی است در کتابی که در گوشۀ اتاق گذاشته شده است. مگر نه این است که امام علی(ع) فرموده است: «من قرآن ناطقم.» آیا شما نیز می‌خواهید تجسم قرآن باشید؟ اخلاقتان قرآنی باشد؟ کارهایتان قرآنی باشد؟ دل‌هایتان قرآنی باشد؟ باید این‌چنین باشید و این همان چیزی است که او می‌خواهد.

(183)بنابراین، در برابر مـا سه مرحله وجود دارد: شنیدن خطبۀ غدیـر، فهم آن و عمل به آن. در این صورت است که همان‌گونه که امام فرموده است، فرشتگان با ما دست خواهند داد: «هر کس روز غدیر را درک کند، در حالی که آن را شناخته و به آن ایمان پیدا کرده باشد، گویا فرشتگان با او دست داده‌اند.» کی فرشتگان با ما دست می‌دهند؟ کی به راه راست درمی‌آییم؟ زمانی که پشت سر امام علی حرکت کنیم. هرگاه علی وارد قلب‌هایمان شود و همۀ وجود ما و دست‌ها و پاهای ما را به حرکت درآورد. آن‌گاه به عزت و سربلندی می‌رسیم. نگویید نمی‌توانیم. هر یک از شما بر خودش تسلط دارد. از خودت شروع کن و پس از آن، خداوند گشایش می‌رساند و کمک می‌کند.

پس هر یک از ما ابتدا خود به عمل بپردازد و سپس فرزندانش را فراخواند و سپس یقین داشته باشد که پیروز است: «کَم مِّن فِئَـةٍ قَلِیلَـةٍ غَلَبَتْ فِئَـةً کَثِیرَةً بِإِذْنِ اللّهِ.»«89»

خداوند به ما توفیق دهد و از ما بپذیرد.

والسلام علیکم ورحمـة الله وبرکاته.

103