شما در حال مشاهده نسخه آرشیو می باشید.

یادداشت ناشر

<
>

این مجموعۀ ارزشمند را تهیه و ترجمه كرد، گرامی بداریم و از خداوند متعال علو درجات ایشان را مسئلت کنیم. از آنجا که ایشان نتوانست این اثر را، مانند دیگر آثاری که از امام موسی صدر ترجمه کرده، در حیات خود منتشر کند، مؤسسه، به لطف خانوادۀ گرانقدر ایشان، اجازۀ آماده‌سازی و انتشار آن را کسب کرد و به این توفیق علمی و فرهنگی مباهات می‌کند. در عین حال، از اینکه جامعه از استمرار خدمات فکری و علمی و بهره‌مندی از ادبیات سلیس و نثر شیرین مرحوم حجتی کرمانی محروم شده، حسرت و دریغ می‌خورد. هرچند که برکت وجود معنوی او برای ما که از آثارش بهره‌مند می‌شویم، همچنان باقی است. نامش جاودان باد.

در خاتمه، لازم به یادآوری است که در این چاپ تمام مطالب یک‌بار دیگر با دقت بازبینی و تکمیل و ویرایش و با متن عربی مقابله شده است. سخنرانی «علی موحد بود و بس» به لطف برادر گرانقدر جناب آقای بنی‌کاظمی کامل شده است. ایشان اصل نوار ریل سخنرانی امام موسی صدر را در تیمچۀ بازار کاشان که در سال 1350 ایراد شده است، در اختیار ما گذاشته‌اند و انصافاً باید دقت و هوشمندی ایشان را در حفظ سلامت نوار سخنرانی مذکور طی چهار دهه تحسین کرد.

امیدواریم که این کتاب و دیگر آثار امام موسی صدر، افق‌های جدیدی بگشاید و راه محتوم تحولات و اصلاحات را روشن‌تر و روشن‌تر سازد.

مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر

13